Urespray F-75 to elastomer poliuretanowy uzyskiwany w wyniku reakcji dwóch cieczy (poliolu i izocyjanianu) w temperaturze pokojowej. Mieszanie odbywa się „in situ” za pomocą konwencjonalnego urządzenia do pianek poliuretanowych.

 

Warstwa substancji jest jednolita, bez łączeń i szczelin, zaprojektowana w taki sposób, by chronić pianki z tworzyw sztucznych. Doskonale przylega do pianki poliuretanowej. W przypadku trudniejszych powierzchni przyczepność należy sprawdzić z wykorzystaniem primera. Substancja jest niezwykle odporna na wodę i środki chemiczne. Jako że jest to substancja szybkoschnąca, nadaje się do zastosowań na pionowych powierzchniach. Natrysk pozwala stosować substancję na powierzchniach o nietypowych kształtach i uzyskać mocną, wodoodporną i całkowicie jednolitą warstwę ochronną.

Elastomer, po utwardzeniu, jako że jest w 100% wykonany z poliuretanu, jest całkowicie wolny od toksyn, nierozpuszczalny w wodzie i większości organicznych rozpuszczalników.

 

ZASTOSOWANIE

Urespray F-75 jest głównie stosowany w przemyśle i budownictwie, najczęściej do materiałów wymagających izolacji cieplnej, np. twardej pianki poliuretanowej. Produkt stosuje się w miejscach, gdzie izolacja pozostaje widoczna, np. chłodniach, fermach, zbiornikach itp., a także na powierzchniach często poddawanych czyszczeniu, jak również w miejscach, gdzie wymagany jest estetyczny wygląd.

SPRZĘT

Produkt jest przeznaczony do stosowania w standardowych urządzeniach natryskujących o ciśnieniu od 50 do 200 kg, co zwykle pozwala na mieszanie składników w stosunku 1:1, po podgrzaniu składników do temp. 40-50 oC przed ich wprowadzeniem do mieszadła statycznego.

 

f500

 

Karta Techniczna produktu:

urespray_f_75_pl