Urespray P-500 to system elastomerowy na bazie poliuretanów, uzyskiwany w wyniku reakcji dwóch szybkoschnących cieczy nakładanych poprzez rozpryskiwanie mechaniczne (spray).

CECHY

Niezwykle elastyczna, jednolita, pozbawiona łączeń powłoka, odpowiednia do impregnacji wodoodpornej.

Osiada w mniej niż 5 sekund, schnie całkowicie w ciągu kilku godzin (dokładny czas zależy od warunków atmosferycznych).

System Urespray P-500, po całkowitej polimeryzacji, posiada właściwości wodoodporne oraz doskonałe właściwości mechaniczne, takie jak odporność na ścieranie, rozciąganie i rozrywanie. Jest także odpowiedni do stosowania w niskich temperaturach oraz odporny na działanie większości środków chemicznych.

ZASTOSOWANIE

Urespray P-500 jest głównie stosowany w przemyśle i budownictwie, przede wszystkim do impregnacji wodoodpornej dachów, balkonów, okapów, parkingów, konstrukcji betonowych, zbiorników wodnych itd., a także jako powłoka elastomerowa dla pianki poliuretanowej oraz styropianu.

Dzięki aplikacji za pomocą sprayu możliwe jest pokrycie powierzchni nieregularnych i trudno dostępnych; substancja po nałożeniu tworzy jednolitą powłokę.

SPRZĘT

Produkt jest przeznaczony do stosowania w standardowych urządzeniach rozpryskujących do substancji dwuskładnikowych o ciśnieniu od 150 do 200 bar, co zwykle pozwala na mieszanie składników w stosunku 1:1, po podgrzaniu składników do temp. 70-80oC.