Ochrona dachów płaskich przed działaniem wody to nie lada wyzwanie. Częstą przyczyną przeciekania takich dachów jest niestaranne jego wykonanie lub oszczędności materiałowe wykorzystywane do ich produkcji. Tradycyjne systemy zabezpieczeń tego typu dachów nie zawsze są skuteczne ponieważ zawierają liczne łączenia, które są źródłem przecieków. Natrysk powłok polimocznikowych tworzących bezszwowe połączenie powoduje, że otrzymujemy nie tylko hydroizolację ale również w przypadku blachów z blachy ochronę anty korozyjną. Cała konstrukcja dachu pokryta polimocznikiem staje się stabilniejsza i odporna na działania atmosferyczne.

Niezwykle ważną kwestią w przypadku wykonywania izolacji z wykorzystaniem powłok polimocznikowych i hybrydowych jest należyte przygotowanie powierzchni natryskiwanej.

Koniecznym wówczas jest wykorzystanie podkładów gruntujących odpowiednich do natryskiwanego podłoża. W niektórych przypadkach konieczne jest odtłuszczenie i piaskowanie powierzchni w celu zapewnienia poprawnej adhezji.