Charakterystyka i funkcje
Nowa hydrauliczna jednostka dozująca Evolution G-30H została zaprojektowana i wyprodukowana aby spełnić najwyższe wymagania stawiane przemysłowym dwuskładnikowym systemom natrysku pianki, wymagającym wysokiej precyzji dozowania w celu zapewnienia najlepszej jakości mieszania składników. Jej szczególna konfiguracja ułatwia dostęp do wszystkich komponentów, upraszcza kontrolowanie oraz znacznie skraca czas konserwacji.

Główny system grzewczy
Główny system grzewczy składa się z dwóch elektrycznie i hydraulicznie niezależnych bloków grzewczych. Każdy blok zawiera cztery 1500W elementy grzewcze dostarczające łączną moc 6000W, oraz układ kontroli i bezpieczeństwa wymagany do dokładnej i niezawodnej pracy systemu. Dzięki specjalnemu projektowy układu grzewczego możliwe jest uzyskanie temperatury wyższej o 50ºC. Pozwala to na uzyskanie temperatury pracy na poziomie 90ºC w warunkach normalnych.

System grzewczy węża
W systemie grzewczym węża został użyty transformator separacyjny o mocy 3000W pozwalający na ogrzanie do 93m węża. System grzewczy węża zawiera innowacyjny system podgrzewania, w którym miedziany element rezystancyjny jest jednorodnie rozłożony dookoła węża. Pozwala to dokładne i równomierne kontrolowanie temperatury materiału oraz uniknięcie powstawania skupisk ciepła, w przeciwieństwie do tradycyjnie produkowanych węży.

Panel sterowania
Panel sterowania składa się z ekranu dotykowego wyposażonego w specjalne oprogramowanie ułatwiające wybór i konfigurację wszystkich parametrów pracy w szybki i prosty sposób. Wyrafinowany system alarmowy ostrzega o każdym błędzie w procesie aby zapewnić prawidłowe rozprowadzanie materiału. Dodatkowo system jest wyposażony w czujnik podłączenia fazy, dzięki czemu można uniknąć kosztownych napraw spowodowanych przez nieprawidłowe podłączenie jednostki dozującej do źródła zasilania elektrycznego.

Pompy dozujące
Dwukierunkowy hydrauliczny siłownik napędza dwie przeciwstawne pompy dozujące. Takie rozwiązanie eliminuje nierównomierne dozowanie oraz zapewnia dłuższy okres eksploatacji uszczelek pompy, jak również stałą stabilizację ciśnienia w celu osiągnięcia dokładnego wymieszania składników chemicznych. Dostępne są pompy tłoczące o różnych średnicach pozwalające na uzyskanie różnych proporcji mieszania.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem :

Tomasz Dudzic
t.dudzic@purinova.com
tel. + 48 722 251 178

 

źródło: www.purinova.com